Öğrenci Toplulukları

Hacettepe Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu

Özel Eğitim Topluluğu olarak ortak amacımız, karşılaşılacak tüm engellere karşı farkındalık yaratmaktır. Hacettepe Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu insanlığa umutla, sevgiyle bakan bir misyonu benimsemeyi tercih eden idealist öğretmen adaylarının ortak bir paydada buluştuğu ümit ve heyecan dolu bir topluluktur.

Özel Eğitim Topluluğu olarak farklılıklara karşı tek amacımız farkındalık yaratmaktır. Bu çerçevede topluluğumuz sosyal medyada etkin bir şekilde farkındalık yaratıcı paylaşımlar yapmakta, soru-cevap bazlı etkinlikler hazırlamakta ve yarışmalar düzenlemektedir. Buna ek olarak topluluğumuz bir eğitim yılı boyunca  SpeLive adlı canlı yayın serileri ile alanın uzmanlarını, özel eğitim hakkında bilgilenmeye ihtiyaç duyan tüm takipçileriyle buluşturmuştur. Spelive etkinliği alanlarında uzman akademisyenleri takipçilerimizle buluşturup, haftalık olarak hazırladığımız oturumlar 250’den fazla katılım belgesi dağıtarak özel eğitim camiasına büyük katkıda bulunmuştur. Birçok platformda varlığını ortaya koyan Özel Eğitim Topluluğumuz Medium platformundaki blog sayfamızda ve sosyal medya hesaplarımızda her hafta eğitim ve özel eğitim konu başlıkları altında fikir yazılarını paylaşmışlardır. Topluluğumuzun yazar ekibi üyeleri üniversite sınırlarımızı aşıp farklı üniversite ve iş kollarından da kişileri kapsamıştır. Ekip üyelerimiz 2 Nisan Otizm Farkındalık gününde hazırlamış oldukları e- dergi ile yazar ekibi çalışmalarını çeşitlendirmişlerdir.

Topluluğumuz online etkinlikler dışında yüz yüze etkinliklerde de varlığını göstermiştir. Farkındalık çalışmalarını kampüs içerisinde organize etmiş sadece alanla içerisinde sınırlı kalmayıp toplumun her üyesinin bilinçlenmesi adına kolektif etkinlikler hazırlanmıştır.

Tüm bu yaptıklarımızı yanı sıra Hacettepe Üniversitesi’nin en aktif öğretmen topluluklarından biri olarak önümüzdeki günlerde de nitelikli projelere imza atmak ve her geçen gün daha fazla kişiyi bilinçlendirmek için çaba harcıyor olacağız.