Uzaktan Eğitim İçin SSS

Hacettepe Üniversitesi uzaktan eğitime geçiyor.

30 Mart 2020'de başlayacak 11 haftalık programda, Özel Eğitim Bölümünün uzaktan eğitim koordinatörü Arş. Gör. Mehmet BIÇAKÇI'dır. Süreç başladığında birçok soru olacaktır. Bunlar için koordinatörün iletişim bilgisi aşağıdadır. 

Web sitemiz bu süreçte, her zaman olduğundan daha aktif olacaktır. Ek olarak, instagram.com/hacettepeozelegitim adresinden de bazı bilgilendirme yapılabilir, bu platformdan da takip etmeyi unutmayınız.

Sorularınız için e-mail : mehmetbicakci@hacettepe.edu.tr 

#EvdeKalHacettepe

Sorularınız için https://www.youtube.com/watch?v=PCcW5FZJahQ&feature=youtu.be linkine tıklayınız.

Derslerimiz evdekal.hacettepe.edu.tr adresinde yapılacaktır.


Bu süreçte ihtiyacınız olacak bazı temel bilgiler aşağıdadır.

1. Hangi platformdan ders işleyeceğiz?

  • Moodle bizim derslerimiz işlediğimiz platform olacak. Buraya öğretim üyeleri ve elemanları içerik yükleyecek. Sizlere yapılacak derslerde, ders sorumluları daha detaylı bilgiler verecektir. Ders sorumlunuz ile irtibatta olunuz.

2. Hangi dersler açılacak?

  • Bölüm web sayfamızda ve ana bilim dalı web sitemizde hangi derslerin açılacağı duyurulacaktır. Fakat, topluma hizmet uygulamaları, öğretmenlik kurum deneyimi ve kurum gözlemi dersleri açılmayacak. 

3. Dersler nasıl yapılacak?

  • Dersler için, o dersin sorumlusunun senkron (hocanın canlı anlattığı, sizin katıldığınız) yapacağı haftalar, Moodle'dan duyurulacaktır. Ders, içerik gereği başka bir platforma taşındığında ders sorumlusu size bilgi verecektir.

4. Moodle şifremi nasıl alabilirim? 

  • //www.huzem.hacettepe.edu.tr/sss.html bu adres, birçok sorunuzu cevaplayacaktır. Yine de, şifrenizi unuttuğunuzda veya sisteme giremediğinizde yardımcı olacak kişi Arş. Gör. Mehmet BIÇAKÇI'dır. İletişime geçmekten çekinmeyin. Ek olarak yine HUZEM'deki video yardımları izleyin.

5.  Açılmayan pratik dersler nasıl yapılacak?

  • Yaz öğretiminde yapılacaktır. Bu kapsamda sadece topluma hizmet dersimiz var. Diğer pratik derslerden, öğretmenlik uygulaması derslerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi henüz net değildir. Netleştiğinde sizinle paylaşacağız.

6. Şifreni mi unuttun?

  • Öğretim elemanlarımız veya öğrencilerimiz evdekal.hacettepe.edu.tr sistemine giriş yapmak için kullanıcı adlarını veya şifrelerini unuturlarsa, "Kullanıcı adı veya şifrenizi mi unuttunuz?" bağlantısına tıklayıp, e-posta bilgisi veya kullanıcı adı ile, kendi e-postalarına şifre sıfırlama talebi gönderip, ilk yarım saat içerisinde bu link üzerinden şifrelerini yeniden oluşturabilirler